Aktualności
Udzielenie pierwszej licencji
Z dumą informujemy, że w październiku 2018 roku Spółka udzieliła pierwszej licencji dotyczącej innowacyjnej technologii produkcji ścian na bazie warstwowych płyt geopolimerowych.
Trwają również intensywne prace nad dostosowaniem naszej technologii do wymogów kilku innych przedsiębiorców i innych zastosowań.
„Dzień Wynalazków – Małopolska europejskim regionem wynalazców i przedsiębiorców”.
Wystąpiliśmy dzisiaj tj. 22 kwietnia 2016 wspólnie z wynalazcami innych wspaniałych pomysłów podczas Dnia Wynalazków. Wydarzenie miało miejsce po raz pierwszy i odbyło się na Politechnice Krakowskiej. Prezes Janusz Mikuła miał okazję zaprezentować jako pierwszy podczas krótkiej prezentacji naszą technologię produkcji geopolimerów.
Potem mieliśmy okazję pokazać na stoisku przykłady zastosowań materiału geopolimerowego w praktyce oraz odpowiedzieć na pytania zainteresowanych osób, które odwiedziły nasze stoisko.
Kto nie był niech żałuje, bo nie mieliście okazji zobaczyć projektu cyber-ryby, projektów kosmicznych: rakieta Beta, satelita PW-2 oraz bardzo pomocne w codziennym życiu projekty: ortezy, która w tym roku ma wejść do produkcji oraz projektu archetektonicznego LAB 60+. Mieliśmy też okazję zobaczyć w akcji zespół AGH Student Racing team oraz możliwości dronów wspomagających rolnictwo. href=”http://alsitech.pl/wp-content/uploads/2016/01/DSC_8477_racing-team.jpg” rel=”attachment wp-att-309″>
Jako partner wydarzenia Dzień Wynalazków zapraszamy do Krakowa 22.04.2016 w godzinach 9-17! Miejsce: siedzibie Małopolskiego Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego na kampusie PK przy ul. Warszawskiej 24.
Wstęp bezpłatny.
http://dzienwynalazkowintechpk.evenea.pl
Geopolimerowe bloki w Krakowie w miejscu publicznym
Wkrótce zdradzimy Wam gdzie pojawią się geopolimerowe bloki z litego materiału w Krakowie. Będą służyć jako miejsce gdzie będzie można na chwilę odpocząć lub dowiedzieć się czegoś z zamocowanej informacji…
Dość tajemnic, jest już informacja prasowa Ogród z kamieniami prosto z pieca [WIDEO]
Profesor Janusz Mikuła z tytułem Krakowianin Roku 2015
Miło nam poinformować, że w plebiscycie czytelników Dziennika Polskiego w kategorii nauka zwyciężył Janusz Mikuła prezes Alsietech Sp. z o.o. i otrzymał zaszczytny tytuł Krakowianin Roku 2015. Wyróżniony został za wynalezienie z zespołem z Politechniki Krakowskiej geopolimeru z lokalnego kamienia nazywanego tufem filipowickim.
Artukuł i zdjęcia w artykule Dziennika Polskiego
Materiał konstrukcyjny konkurencyjny do betonu komórkowego:
Poszukujemy do współpracy producentów materiałów budowlanych zainteresowanych produkcją płyt i bloczków geopolimerowych odpowiedników betonu komórkowego.
Płyty geopolimerowe spienione z częścią elewacyjną, wymiary 100 x 50 x 15 cm i 50 x 50x 15 cm, ciężar właściwy płyty 450 kg/m3, współczynnik przewodzenia ciepła części spienionej λ=0,09 W/mK.
Donice ogrodowe:
Aby dać okazję szerszego zaprezentowania geopolimerów podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu wykonywania artykułów dekoracyjnych do ogrodu z materiału geopolimerowego. Pierwsze dwa wzory to but z myszką i tulipan. Donice wykonywane są z zarówno z barwionego geopolimeru z pyłów dymnicowych jak i z naturalnego materiału metakaolinu.
Waga około 1,6 kg, wymiary 19 x 8 x 11 cm (dł x szer x wys). Materiał geopolimerowy z pyłów dymnicowych barwiony w masie.
Waga donicy tulipan około 42 kg, wymiary ø 30 cm 40 x 40 cm. Materiał to geopolimer wykonany z naturalnego metakaolinu.