Aktualności

Udzielenie pierwszej licencji

Z dumą informujemy, że w październiku 2018 roku Spółka udzieliła pierwszej licencji dotyczącej innowacyjnej technologii produkcji ścian na bazie warstwowych płyt geopolimerowych.

Trwają również intensywne prace nad dostosowaniem naszej technologii do wymogów kilku innych przedsiębiorców i innych zastosowań.

„Dzień Wynalazków – Małopolska europejskim regionem wynalazców i przedsiębiorców”.

Wystąpiliśmy dzisiaj tj. 22 kwietnia 2016 wspólnie z wynalazcami innych wspaniałych pomysłów podczas  Dnia Wynalazków. Wydarzenie miało miejsce po raz pierwszy i odbyło się na Politechnice Krakowskiej. Prezes Janusz Mikuła miał okazję zaprezentować jako pierwszy podczas krótkiej prezentacji naszą technologię produkcji geopolimerów. DSC_8418_Prezentacja Prezesa

 

 

 

 

 

Potem mieliśmy okazję pokazać na stoisku przykłady zastosowań materiału geopolimerowego w praktyce oraz odpowiedzieć na pytania zainteresowanych osób, które odwiedziły nasze stoisko.DSC_8461_stoisko DSC_8469_rozmowy na stoisu

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_8466_rozmowy na stoisko z zainteresowanymi

 

 

 

 

 

 

 

Kto nie był niech żałuje, bo nie mieliście okazji zobaczyć projektu cyber-ryby, projektów kosmicznych: rakieta Beta, satelita PW-2 oraz bardzo pomocne w codziennym życiu projekty: ortezy, która w tym roku ma wejść do produkcji oraz projektu archetektonicznego LAB 60+. Mieliśmy też okazję zobaczyć w akcji zespół AGH Student Racing team oraz możliwości  dronów wspomagających rolnictwo. href=”http://alsitech.pl/wp-content/uploads/2016/01/DSC_8477_racing-team.jpg” rel=”attachment wp-att-309″>

DSC_8477_racing team DSC_8494

 

 

 

 

Jako partner wydarzenia Dzień Wynalazków zapraszamy  do Krakowa 22.04.2016 w godzinach 9-17! Miejsce: siedzibie Małopolskiego Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego na kampusie PK przy ul. Warszawskiej 24.

 

Wstęp bezpłatny.

http://dzienwynalazkowintechpk.evenea.pl

DW-plakat

Geopolimerowe bloki w Krakowie w miejscu publicznym

Wkrótce zdradzimy Wam gdzie pojawią się geopolimerowe bloki z litego materiału w Krakowie. Będą służyć jako miejsce gdzie będzie można na chwilę odpocząć lub dowiedzieć się czegoś z zamocowanej informacji…

Bryły parkowe 3 Bryły parkowe 4

Dość tajemnic, jest już informacja prasowa Ogród z kamieniami prosto z pieca [WIDEO]

Profesor Janusz Mikuła z  tytułem Krakowianin Roku 2015

Miło nam poinformować, że w plebiscycie czytelników Dziennika Polskiego w kategorii nauka zwyciężył Janusz Mikuła prezes Alsietech Sp. z o.o. i otrzymał zaszczytny tytuł Krakowianin Roku 2015.  Wyróżniony został za wynalezienie z zespołem z Politechniki Krakowskiej  geopolimeru z lokalnego kamienia nazywanego tufem filipowickim.

Artukuł i zdjęcia w artykule Dziennika Polskiego

Materiał konstrukcyjny konkurencyjny do betonu komórkowego:

Poszukujemy do współpracy producentów materiałów budowlanych zainteresowanych produkcją płyt i bloczków geopolimerowych odpowiedników betonu komórkowego.

Płyty geopolimerowe spienione z częścią elewacyjną, wymiary  100 x 50 x 15 cm i 50 x 50x 15 cm, ciężar właściwy płyty 450 kg/m3, współczynnik przewodzenia ciepła części spienionej λ=0,09 W/mK.

 Donice ogrodowe:

Aby dać okazję szerszego zaprezentowania geopolimerów podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu wykonywania artykułów dekoracyjnych do ogrodu z materiału geopolimerowego. Pierwsze dwa wzory to but z myszką i tulipan. Donice wykonywane są z zarówno z barwionego geopolimeru z pyłów dymnicowych jak i z naturalnego materiału metakaolinu.

Doniczka-But z myszką IMAG0276

Waga około 1,6 kg, wymiary 19 x 8 x 11 cm (dł x szer x wys). Materiał geopolimerowy z pyłów dymnicowych barwiony w masie.

Donica tulipan 3 DSC_8351

Waga donicy tulipan około 42 kg, wymiary ø 30 cm 40 x 40 cm. Materiał to geopolimer wykonany z naturalnego metakaolinu.